-
peças sobresselentes do plc
-
Curvada peças de Nevada
-
Módulo de ABB
-
PLC Triplex do ICS
-
plc de General Electric
-
DCS de Triconex
-
Peças sobresselentes de Honeywell
-
módulo do woodward
-
Emerson Epro
-
Módulos de Allen Bradley
-
DCS do delta V de Emerson
-
Peças de Schneider Electric
-
peças de foxboro
-
Ovação de Westinghouse
-
módulo de yokogawa
-
Módulo de Bachmann
-
PLC de Hima
-
módulo de siemens
-
Módulo do BR
-
peças sobresselentes da DCS
-
MEGT VBM
-
Instrumentos de crédito
-
RahmatNossos melhores fornecedor e amigo Brown Luo, agradecimentos para seu serviço atencioso! Nós somos honra para cooperar com uma empresa tão boa! -
Linda VelichovaNós cooperamos com a Sumset International Trading Co., empresa limitada muitos anos. Eles são nossos bons parceiros e sempre oferecem o melhor preço e serviço gentil! -
Mohammed KhanA Sumset International Trading Co., Limited Company é um parceiro confiável, importamos mercadorias dela. Recebendo produtos de boa qualidade e serviço oportuno. Será nosso colaborador por muito tempo!
Invensys Triconex 8312 230VAC 2.5A Dual-Redundant Hot-Swappable Power Supply Communication Module
| Lugar de origem | Estados Unidos |
|---|---|
| Marca | Invensys Triconex |
| Certificação | Certificate of Origin |
| Número do modelo | 8312 |
| Quantidade de ordem mínima | 1 unidade |
| Preço | $1000 |
| Detalhes da embalagem | Fábrica nova e original, embalagem de caixa individual |
| Tempo de entrega | 2-3 dias úteis |
| Termos de pagamento | T/T |
| Habilidade da fonte | 1-99 unidades / 3-5 dias |
| Marca | Invensys Triconex | Número do produto | 8312 |
|---|---|---|---|
| Preço de venda | $1000 | Doença | Em estoque |
| Origem do produto | Estados Unidos | Porto de embarque | Xiamen |
| Tempo de espera | 2-3 dias úteis | Garantia | 1 ano |
| Peso | 1kg |
The 8312 Invensys Triconex Power Supply Communication Module is a core component of the TRICONEX dual-redundant hot-swappable power supply architecture, specifically designed for 230 VAC power supply in fault-tolerant controller systems.
- Chassis Type: Chassis Type
- Nominal Voltage: 230 VAC
- Input VAC @ 47-63 Hz: 185-285
- Input VDC: n/a
- Fuse Rating and Type: 2.5 amps, time-delay
- Output Hold Time (nominal to 0 volts): Output Hold Time (nominal to 0 volts)
- Diagnostic Indicators: PASS, FAULT, ALARM, TEMP, BAT LOW
With its 230 VAC wide-voltage input, 175 W high-temperature full-load output, and dual-redundant hot-swappable design, this power module provides the most robust power foundation for continuous production and safety protection in high-risk industries such as petrochemicals, offshore platforms, nuclear power, and electric power, ensuring the system's continuous and reliable operation in industrial environments.
- Safety Instrumented System cabinets in refineries and petrochemical plants
- Emergency shutdown systems on offshore oil and gas platforms
- Flame detection systems in LNG facilities
- Safety-grade I&C systems in nuclear power plants
- Burner management systems in coal-fired and gas-fired power plants
- Turbocompressor control cabinets
| Brand Name | Invensys Triconex |
| Model | Power Modules |
| Ordering Information | 8312 |
| Catalog | Tricon Systems |
| Gross Weight/Shipping Weight | 2.2 lbs / 35.2 oz / 1kg |
| Packing Size | 30 cm x 20 cm x 25 cm |
| Country of Origin | United States (USA) |
| HS Code | 8537101190 |
| Lead Time | In Stock |
| Shipping Port | Xiamen |
| Payment | T/T |
| Sales Price | $1000 |
| Warranty | 12 months |
| Lead Time | 3-5 work days |

