-
peças sobresselentes do plc
-
Curvada peças de Nevada
-
Módulo de ABB
-
PLC Triplex do ICS
-
plc de General Electric
-
DCS de Triconex
-
Peças sobresselentes de Honeywell
-
módulo do woodward
-
Emerson Epro
-
Módulos de Allen Bradley
-
DCS do delta V de Emerson
-
Peças de Schneider Electric
-
peças de foxboro
-
Ovação de Westinghouse
-
módulo de yokogawa
-
Módulo de Bachmann
-
PLC de Hima
-
módulo de siemens
-
Módulo do BR
-
peças sobresselentes da DCS
-
MEGT VBM
-
Instrumentos de crédito
-
RahmatNossos melhores fornecedor e amigo Brown Luo, agradecimentos para seu serviço atencioso! Nós somos honra para cooperar com uma empresa tão boa! -
Linda VelichovaNós cooperamos com a Sumset International Trading Co., empresa limitada muitos anos. Eles são nossos bons parceiros e sempre oferecem o melhor preço e serviço gentil! -
Mohammed KhanA Sumset International Trading Co., Limited Company é um parceiro confiável, importamos mercadorias dela. Recebendo produtos de boa qualidade e serviço oportuno. Será nosso colaborador por muito tempo!
CPUR2 600-026-000-005 Rack Controller Communications Interface Care Pair
| Lugar de origem | China |
|---|---|
| Marca | Other |
| Certificação | Certificate of Origin |
| Número do modelo | CPUR2 600-026-000-005 |
| Quantidade de ordem mínima | 1 unidade |
| Preço | $14000 |
| Detalhes da embalagem | Embalagem original da caixa |
| Tempo de entrega | 5-7 DIAS |
| Termos de pagamento | T/T |
| Habilidade da fonte | 1-99 unidades / 3-5 dias |
| Marca | Outro | Número do módulo | CPUR2 |
|---|---|---|---|
| Número do Pedido | 600-026-000-005 | Preço de venda | US$ 14.000 |
| Doença | em estoque | Origem | China |
| Tempo de espera | 3-5 dias úteis | Garantia | 1 ano |
| peso | 1kg |
The CPUR2/IOCR2 card pair is used with an ABE04x system rack. The CPUR2 card is always used with an associated IOCR2 card as a card pair.
- Two output relays to signal system statuses and alarms
- CPUR2/IOCR2 rack controller and communications interface card pair with support for Modbus TCP and PROFIBUS DP
- Two system Ethernet connections and two fieldbus connections can run simultaneously
- Communications gateway between and third-party systems, such as a DCS or PLC
- Communications redundancy with two fieldbuses: Ethernet and/or serial
The CPUR2 600-026-000-005 connects via Ethernet to a computer running MPSx or other software, enabling centralized management of all configurations for protection cards such as the MPC4 within a rack.
It features dual fieldbus interfaces, providing two independent fieldbus ports (FIELDBUS1 and FIELDBUS2), which allows for simultaneous operation of Modbus TCP and PROFIBUS DP. Before data sharing, raw measurement data can undergo mathematical processing such as arithmetic, logic, comparison, and scaling. It also supports "data freeze" detection to help diagnose abnormal data updates.
| Brand Name | Other |
| Model | CPUR2 |
| Ordering Information | 600-026-000-005 |
| Catalog | Vibration Monitoring |
| Gross Weight | 2.2 lbs / 35.2 oz / 1kg |
| Packing Size | 16cm x 16cm x 12cm |
| Country of Origin | China |
| HS Code | 8537101190 |
| Lead Time | In Stock |
| Shipping Port | Xiamen |
| Payment | T/T |
| Sales Price | $14000 |
| Warranty | 12 months |
| Lead Time | 3-5 work days |
| Courier Partners | DHL, UPS, TNT, FedEx and EMS |
We are the supplier for industrial automation spare parts. We specialize in PLC module, DCS card pieces, ESD system card pieces, vibration monitoring system card pieces, steam turbine control system module, gas generator spare parts. We have established relationships with famous PLC DCS product maintenance service providers worldwide.
Our products are widely used in CNC machinery and metallurgy, oil and gas, petrochemical, chemical, paper printing, textile printing and dyeing, machinery, electronics manufacturing, automobile manufacturing, tobacco, plastic machinery, electricity, water conservancy, water treatment/environmental protection, municipal engineering, heating, energy, transmission and distribution industries.
| CE110 | AS-022/050 | EA402 | EA403 | EA902 | IPC704 |
| IQS450 | IQS452 | IQS900 | TQ902 | TQ401 | TQ402 |
| TQ403 | TQ412 | CA901 | CP216 | IQ900 | CE311 |
| IPC704 | CA202 | CA306 | IOC4T | MPC4 | CMC16 |
| IOC16T | RPS6U | CPUM | IOCN | XIO16T | ABE042 |
| RLC16 | ... |
We currently stock over 100+ branded products including:

