-
peças sobresselentes do plc
-
Curvada peças de Nevada
-
Módulo de ABB
-
PLC Triplex do ICS
-
plc de General Electric
-
DCS de Triconex
-
Peças sobresselentes de Honeywell
-
módulo do woodward
-
Emerson Epro
-
Módulos de Allen Bradley
-
DCS do delta V de Emerson
-
Peças de Schneider Electric
-
peças de foxboro
-
Ovação de Westinghouse
-
módulo de yokogawa
-
Módulo de Bachmann
-
PLC de Hima
-
módulo de siemens
-
Módulo do BR
-
peças sobresselentes da DCS
-
MEGT VBM
-
Instrumentos de crédito
-
RahmatNossos melhores fornecedor e amigo Brown Luo, agradecimentos para seu serviço atencioso! Nós somos honra para cooperar com uma empresa tão boa! -
Linda VelichovaNós cooperamos com a Sumset International Trading Co., empresa limitada muitos anos. Eles são nossos bons parceiros e sempre oferecem o melhor preço e serviço gentil! -
Mohammed KhanA Sumset International Trading Co., Limited Company é um parceiro confiável, importamos mercadorias dela. Recebendo produtos de boa qualidade e serviço oportuno. Será nosso colaborador por muito tempo!
IOCR2 620-022-000-112 Input/Output Card Rack Controller
| Lugar de origem | China |
|---|---|
| Marca | Other |
| Certificação | Certificate of Origin |
| Número do modelo | IOCR2620-022-000-112 |
| Quantidade de ordem mínima | 1 unidade |
| Preço | $5800 |
| Detalhes da embalagem | Embalagem original da caixa |
| Tempo de entrega | 5-7 DIAS |
| Termos de pagamento | T/T |
| Habilidade da fonte | 1-99 unidades / 3-5 dias |
| Marca | Outro | Número do módulo | IOCR2 |
|---|---|---|---|
| Número do Pedido | 620-022-000-112 | Preço de venda | US$ 5.800 |
| Doença | em estoque | Origem | China |
| Tempo de espera | 3-5 dias úteis | Garantia | 1 ano |
| peso | 1kg |
The IOCR2 620-022-000-112 is an input/output interface card in the series and must be used in conjunction with the CPUR2 controller card to form a CPUR2/IOCR2 card pair.
This card pair serves as the core control and communication gateway for the rack-mounted Mechanical Protection System (MPS) and Condition Monitoring System (CMS), and is widely used in rotating machinery monitoring applications across industries such as power generation, oil, and gas.
- Operating temperature: 0 to 65°C (when the relay load is 2A); when the relay load is 5A, the maximum operating temperature is 45°C
- Storage temperature: -20 to 85°C
- Relative humidity: 0 to 90% (non-condensing)
- Altitude: Up to 2000 meters
- EMC Protection: Complies with industrial EMC standards and offers excellent immunity to interference
- As a communication interface and data gateway for the rack-mounted monitoring system
- In conjunction with the CPUR2, to enable centralized configuration management and hot-swap support for protection and monitoring cards
- Supporting the operation of XMx16 series monitoring cards in applications that do not require a VibroSight Server
- Sharing measurement data and status information with systems such as DCS and PLC via Modbus TCP or PROFIBUS DP
- Suitable for mechanical protection and condition monitoring systems for medium- to large-scale rotating machinery (such as gas turbines, steam turbines, compressors, and generators)
| Brand Name | Other |
| Model | IOCR2 |
| Ordering Information | 620-022-000-112 |
| Catalog | Vibration Monitoring |
| Gross Weight/Shipping Weight | 2.2 lbs / 35.2 oz / 1kg |
| Packing Size | 16cm x 16 cm x 12 cm |
| Country of Origin | China |
| HS Code | 8537101190 |
| Lead Time | In Stock |
| Shipping Port | Xiamen |
| Payment | T/T |
| Sales Price | $5800 |
| Warranty | 12 months |
| Lead Time | 3-5 work days |
| Courier Partners | DHL, UPS, TNT, FedEx and EMS |
We are the supplier for industrial automation spare parts. We specialize in PLC module, DCS card pieces, ESD system card pieces, vibration monitoring system card pieces, steam turbine control system module, gas generator spare parts. We have established the relationship with famous PLC DCS product maintenance service providers in the world.
Our products are widely used in CNC machinery and metallurgy, oil and gas, petrochemical, chemical, paper printing, textile printing and dyeing, machinery, electronics manufacturing, automobile manufacturing, tobacco, plastic machinery, electricity, water conservancy, water treatment / environmental protection, municipal engineering, heating, energy, transmission and distribution industries.
| CE110 | AS-022/050 |
| EA402 | EA403 |
| EA902 | IPC704 |
| IQS450 | IQS452 |
| IQS900 | TQ902 |
| TQ401 | TQ402 |
| TQ403 | TQ412 |
| CA901 | CP216 |
| IQ900 | CE311 |
| IPC704 | CA202 |
| CA306 | IOC4T |
| MPC4 | CMC16 |
| IOC16T | RPS6U |
| CPUM | IOCN |
| XIO16T | ABE042 |
| RLC16 | ... |
ABB: AC800M/DSQC/Bailey INFI 90
Bently Nevada: 3500/3300 system
GE: IC693/IC695/IC697/IC698/IC200/IC660/IC670/IS200/DS200 series
Honeywell: TDC 2000/TDC3000/TPS/Security systems
Schneider: Quantum 140 series
Siemens: MOORE/6ES5/6GK/6DD/6AR Series
Woodward: 505/505E(9907-162,9907-164, 9907-165, 9907-167) 9905/2301D-ST series
Yokogawa: CS3000 system
Konrad: EC6423/ EC6424/ EC6426/ EC6430/ EC6432/ EC6433/ EC20382/MMS7000 series
Allen-Bradley: 1747/1746/1761/1763/1762/1766/1764/1769/1768/1756/1789/1794/1760/1788/1771/1785 series
Epro: PR6422/PR6423/PR6424/PR6426/PR9268/MMS6000system
Triconex invensys, ICS Triplex, Emerson, Foxboro, HIMA, Westinghouse Ovation, B&R, Yaskawa, Bachmann

